Idealne miejsce do życia?

To Magdalenka, która jest uroczą miejscowością o charakterze miasta-ogrodu jak Konstancin, Podkowa Leśna czy Komorów, położona w terenie chronionego krajobrazu Chojnowskiego Parku Krajobrazowego.

Tworzona w latach 30-tych XX w. według pomysłu hrabiego Dmowskiego jako wzorcowe osiedle położone w otulinie lasów.

Położona zaledwie 20 min od Warszawy w stronę Krakowa jadąc trasą S8 i S7.

Magdalenka, położona 18 km od Pałacu Kultury, jest doskonałym wyborem dla ludzi pracujących lub prowadzących interesy w Warszawie. System istniejących dróg szybkiego ruchu oraz obwodnice umożliwiają dogodne połączenia z aglomeracją.

Zaliczana jest do najbardziej prestiżowych lokalizacji w okolicach Warszawy.

Rezydencje, wille i atrakcyjne domy wolnostojące i bliźniacze wkomponowane w otulinę żywicznego sosnowego lasu są chętnie nabywane przez ludzi szukających ciszy, spokoju i zdrowego trybu życia.

 

W centrum Magdalenki znajdują się: restauracje i kawiarenki, przychodnia z rehabilitacją, apteka, kościół, sklepy spożywcze, punkt zamówień i odbioru Lokalny Rolnik, BIO sklep, poczta, ośrodek kultury, biblioteka, Biedronka, salony urody, weterynarz, boiska, place zabaw, strefa biesiadna, ścieżki rowerowe, piesze i do jazdy konnej. Żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe gminne i prywatne oraz liceum. W bezpośredniej bliskości są stajnie, korty, szkoły językowe, jazdy konnej, basen.

W trakcie jest projekt budowy tężni solankowej z inhalacją w uroczysku Magdalenka. 

W odległości niespełna 5 kilometrów od Magdalenki znajduje się Centrum Handlowe Janki, a w nim pełny zakres sklepów oraz lokali usługowych i rozrywkowych, Cinema City.

Turyści i osoby aktywnie spędzające czas, mogą codziennie i w bezpieczny sposób uprawić turystykę pieszą, rowerowa bądź konną. Miłośnicy sportów wodnych znajdą coś dla siebie w pobliskim ośrodku sportów wodnych w Zalesiu Górnym.

Magdalenka objęta jest miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.
Działki mają dostęp do pełnej infrastruktury technicznej: woda, prąd, gaz, kanalizacja. Działki o pow. 900 m2 – 1200 m2 stanowią rzadkość, z reguły są to parcele 1800 m2 - 5000 m2, mniejsze i większe znajdują nabywców, gdyż tych niezabudowanych jest coraz mniej.

 

 

„Dążenie do posiadania kawałka ziemi i własnego dachu nad głową głęboko tkwi w naturze ludzkiej i tylko brak odwagi i silnej woli do wprowadzenia w czyn tego pragnienia sprawia, że musimy gnieździć się w
ciasnych mieszkaniach wielkiego miasta z jego hałasem, powietrzem zatrułem wyziewami benzyny i wielkiemi budowlami, zasłaniającemi życiodajne promienie słoneczne. Warunki te tak dalece odbiegły od wszelkich higienicznych nakazów natury, że żyjący pod ich nakazem ludzie winni zrewidować dotychczasowe swoje bierne stanowisko i wszelkiemi sposobami dążyć do posiadania własnego domu.

Należy jednak bardzo się zastanowić by wybrać osiedle istotnie najzdrowotniejszo i o charakterze klimatycznym. - Ludzie nauki dowiedli, iż zdrowie daje nam las sosnowy wysoko położony na glebie suchej oraz głęboko przepuszczalnej.

OSIEDLE MAGDALENKA, położone w kierunku południowym od Warszawy posiada wszelkie warunki najzdrowotniejszego Osiedla pod Warszawą, bowiem poziom jego jest wyższy od Otwocka 1 zalesiony lasem sosnowym. Wzgórza zaś tego osiedla panują nad 100-letnim lasem, z których również widać Warszawę i okolicę w promieniu kilkunastu kilometrów.

Przestrzeń osiedla MAGDALENKA mierzy przeszło 500 hektarów (30 wł.) z czego 30% przeznaczono na parki i użyteczność publiczną.

Okalające osiedle lasy sosnowe, oparte na prawidłowej gospodarce leśnej przestrzeni około 3000 morgów oraz samo osiedle zalesione również lasem sosnowym, daje niewyczerpane źródło balsamu  żywicznego, tak potrzebnego naszym płucom i całemu organizmowi.

Dom własny pod miastom w zdrowem lesistem osiedlu, oto hasło nowoczesnego mieszkańca wielkich miast.

Olbrzymi rozwój komunikacji samochodowej daje możność osiedlania się w miejscowościach najzdrowotniejszych i odpowiadających warunkom klimatycznym.
Takiem osiedlem bez wątpienia jest MAGDALENKA co stwierdzili liczni nabywcy.

Od dziesiątków lat na całym świecie przyjął się najbardziej celowy i najrozumniejszy system rozbudowy.
Samo miasto pozostaje ośrodkiem przemysłowo-handlowym. mieszkańcy zaś starają, się przenosić swoje siedziby domowe do dalszych okolic pod miastem, gdzie mogą znaleźć odpowiednie warunki zdrowotne.

Jakiż urok ma posiadanie własnego oddzielnego domku, otoczonego kwiatowym ogródkiem i lasem żywicznym, w którym przebywa od świtu do nocy rodzina. Również i ojcu rodziny po całodziennej pracy należy się zasłużony odpoczynek na łonie natury.

Najpewniejszą lokatą jest ziemia, szczególnie w obecnym czasie, kiedy najmocniejsze waluty świata chwieją się i obniżają swą wartość.
Tylko ten utrzymał i w dalszym okresie utrzyma swój stan posiadania, kto umieścił swoje oszczędności we własnym majątku realnym.

Należy korzystać z chwili!

MAGDALENKA osiedle miasto-las w najpiękniejszej okolicy Warszawy, położone przy wspanialej asfaltowanej szosie krakowskiej tuż za Raszynem, przed stacją "Polskie Radio", - odległe o 11 kilometrów od Warszawy - na zasadzie zatwierdzonych przez właściwe Władze planów.”                Barbara Buchalczyk